huawei

bir pazarlama talihsizliği olarak telaffuzu zor, akılda kalması zor bir isime sahip çinli firma. "Zhuangzi" gibi daha basit çin adları varken huvai nedir abi? (bak gene yazamadım. copy/paste yapmam lazım)

yinede izlanda'nın eyjafjallajökull yanardağının eline su dökemez. unutmak istediğimiz her büyük felaketin adı böyle zor olmalı, markaların değil!

ekrem imamoğlu

kendisinden ilk beklediğim icraat ne trafik ne baska bir sey, suriyeliler. kendi memleketimizde mülteci gibi yaşar olduk, en azindan istanbul icin buna derhal bir hal care bulmali. ulkemin icerisinde neredeyse ic savas cikacak suriyeliler ile türkler arasinda. gerci kendi ulkesindeki savastan kacip benim ulkeme gelen adam, boyle bir durumda da benim ulkemden kacar ceker gider bir baska yere.

derhal bu duruma bir cozum bulunmali.

anlatacaklarım var

Aaah, ahhh! Ne olurdu sanki... İnsanların çoğu, Hiç değilse şu gençler savundukları fikirlerin kendilerine ait olmadıklarını, yaşadıkları hayatın onlara dayatılmış hayatlar olduğunu fark edecek kadar düşünebilseler... çünkü çevremde daha fazla sayıda mutlu insan görmek isterdim.

beylikdüzü

ekremistlerin şu sıralar fink attığı ilçe. ekrem gelecekse gelsinde bir durulsun ortalık. iu saat oldu hala korna sesi dinliyoruz.

millet bıktı seçimlerden. bende bıktım.

kaktüs

meksika'da salatası, çorbası, kremi, içkisi yapılan mübarek bitki. Hayvan yemi bile yapıyorlar ama ben henüz test etmedim.

kaktüs meyveleri toplanan, bildiğin kaktüs çiftlikleri falan bile var. enteresan yani.

film önerileri

Leon-The Proffessional
V For Vendetta
Meet Joe Black
I Robot
The Great Gatsby
Wag The Dog
The Shawshank Redemption
Fight Club
One Flew Over the Cuckoo's Nest
Whiplash
The Color Purple
A Clockwork Orange
Taxi Driver (1976)
The Usual Suspects
Patch Adams
Cast A Way
Good Will Hunting
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
The Wall
Wall-E
Dedemin İnsanları
Piyano Piyano Bacaksız
Bu İşte Bir Yalnızlık Var
Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku
Mandıra Filozofu

eve valkyrie

Zaten para ve xp kazanmanın zor olduğu yerde, günlük görevlerin hiç bir ödül vermediği enteresan, gerizekalı oyunun tekidir.

Ama keyifli mi, keyifli oyundur orasına lafım yok. Basit ama alışması zor mekaniklerini bir tuttunuz mu, gerçekten keyifli oluyor. Tabii en az bir arkadaşınız olursa çok daha iyi olur.

Geçen yıl gelen,
( -ki oyunun son ve en güncel halidir ) arsenal uptade ile vr olmadan da oynamak mümkün. Ayrıca extraction modu ve bir adet yeni gemi gelmiştir. Elbette yeterli içerik yok, oyuncu da yok, ama oynatıyor meret. Ben de anlamıyorum.

23 haziran 2019 istanbul yerel seçimi

Eko başkanın resmen AKP'nin içinden geçip tur attığı seçim oldu, yaklaşık 10 puan fark. Bu farkın mimarı da recep Tayyip Erdoğan olmuştur emin ol. Hele son haftaki üst perde söylemleri, imralı dan gelen mektup vs. Hepsi etkin oldu bu farkta. Binali nin başını Erdoğan yedi resmen.

suriyeli mülteciler

artik kendilerine mülteci dememek lazim belki de. benim vatanimda benden iyi hayat sürüp bizim kadar kalabalik olan bir kitleye mülteci demek yakismiyor bize.

bir an önce gitsinler buralardan, lütfen diyorum bak.

süleyman soylu

söyledikleri ve yaptiklari ile ekrem imamoğlu'nun acik ara onde olmasini saglayan siyasetci. bir kendisi bir melih gokcek bir de turgay guler.

bu adamlar varken ekstra destege hic ihtiyac duyulmaz vallahi. yeter ki cikip bir kac tweet atsinlar, bir kac kanalda alabildigine konussunlar.

akp tabani da uyandi artik, çöküşünüz cok hizli bir şekilde basladi ki bu saatten sonra da donus imkansiza yakin. gecmis olsun.