sith akademisi

korriban’da ki sith akademisi, yavin’den yaklaşık 4000 yıl önce kurulmuştur. güç’e duyarlıları, karanlık sanatlarda eğitmeye yönelik bir kuruluş olup aynı zamanda, karanlık lordlar vadisi’nde ki arkeolojik çalışmaları yürütme işini üstlenmiştir.

akademi’ye kabul edilmek bile çok zordur. kabul edilmek isteyen kişilerin, bir hocanın veya zaten akademi’de bulunan bir öğrencinin gözüne girmesi gerekiyordu. başka bir seçenek de, bir öğrenciyi öldürüp madalyonunu almaktı. düşmüş jedi’lar genellikle kabul edilmekte pek sorun yaşamazlardı çünkü onlar zaten güç konusunda eğitilmişlerdi. akademi yılda sadece sınırlı sayıda öğrenci kabul ederdi ve bu öğrencilerden sadece bir tanesi mezun olup gerçek bir sith olurdu.

çekişme son derece sertti ve çoğu öğrenci, birbirini alt etmeye çalışırken öldürülürdü. akademi’nin başı bile komplolara tamamen bağışık değildi. akademi lideri’nin emrindeki ikinci adam tarafından bir suikaste kurban gitmesi çok alışılmış bir durumdu.

akademi’de böyle bir politik kriz yaşandığında üyeler şüpheli bir şekilde kaybolma eğilimi gösterirlerdi. bilinen ilk lider jorak uln, uthar wynn tarafından öldürülmüş, wynn onun yerine geçmiştir. bilinen son lider ise darth revan’ın yardımını alarak uthar wynn’i öldüren yuthura ban’dir.