confessions
  1. toplam entry 117110
  2. takipçi 68
  3. puan 283160

navtex

denizcilere duyuru anlamini taşıyan teknik bir kelime.

ülkeler kendi kıta sahanlıklarinda yapacakları faaliyetleri bu sekilde duyururlar ki o bolgede herhangi bir kaza olmasin. tatbiktlar yahut enerji arama işleri vs. hep bu sekilde duyurulur.

cep herkülü naim süleymanoğlu

2019 da vizyona giren, basrollerinde Hayat Van Eck, Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk gibi isimlerin yer aldiği, naim süleymanoğlu'nun cocukluğundan türkiye'ye gelisine kadar yasadiklarini konu alan, bir nevi biyografi niteligindeki son derece etkileyici bir film. yonetmen Özer Feyzioğlu.

fragman asagida ama internette de her yerde bulabilirsiniz. tek sıkıntı bulgarca konusmalara alt yazı koymamislar ve fazlasi ile bulgarca diyalog var, ya da benim izlediğimde alt yazi yoktu, belki baska surumlerde vardir.

berat albayrak

bakanı oldugu ulkenin halki ile dalga gecmekte zerre sikinti gormeyen maliye bakani.

bugun aciklama yapmis su sekilde;

"toparlanma güçleniyor: enflasyon geriledi! ihracatta 2020 rekoru geldi

ekonomideki toparlanmanın güçlendiğine ilişkin sinyaller netleşti. temmuzda pmı 9.5 yılın zirvesine çıkarken, ihracatta 2020 rekoru kırıldı. enflasyon yüzde 12'nin altına indi. hazine ve maliye bakanı berat albayrak, "tarihi bir dönüm noktası. ikinci yarıya ilişkin pozitif beklentilerimiz güçleniyor" dedi"

aciklama yaptigi gun kurlara bir bakalim;

usd/try: 7,20
eur/try: 8,56
gram altın: 475 try

bu adam bu aciklamayi yaparken bu kurlara altin fiyatina falan bakti mi acaba? sanmiyorum, umarim bakmamistir. yok bakti da bu aciklamayi yaptiysa daha da beter.

2023 e kadar bu ulke batmazsa 2023 den sonra bir rahatlama olacagina inaniyorum. tabi bu halk yine bu adamlari secerlerse daha da diyecek bir sey yok.
0 /