confessions

zephyros

Yazar

  1. toplam entry 11
  2. takipçi 0
  3. puan 14

lisste

en iyilerin seçildiği sitedir.
en iyi filmler, en iyi diziler, en iyi kitaplar... gibi bir sürü konu başlığı var. diğer liste içeriklerden farklı olarak; kullanıcılar bu listedeki başlıklara oy verip beğendiği maddeyi üst sıralara taşıyor. böylece en iyiyi kullanıcılar seçmiş oluyor. güzel ve tarafsız buldum.

http://www.lisste.com

oruç tutmak

vücudu nadasa bırakma eylemidir.
günlük hayatta ne kadar saçma sapan ve gereksiz şeyler yiyip içtiğimizi bize hatırlatır. gereğinden fazla tükettiğimizi de, gereğinden fazla sigara ve içki içtiğimizi de.. yararları saymakla bitmez.
ama tabi bu kadar uzun sürmese iyiydi :)

survivor 2019 türkiye-yunanistan

Artık yeter dedirten yarışma. laf söylemek istemiyorum ama insanı tv karşısında asalaklaştırsın diye yapılmış program. gidin yarım saat kitap okuyun, yarım saat sözlüklerde takılın, bi bölüm dizi izleyin film izleyin genel kültürünüz artsın.

true detective

oyunculuk bakımından izlediğim en iyi dizilerden biri. hele ilk sezonda mc conaughey.
soundtrackler ve intro bakımından en iyi dizilerden biri.
polisiye yada cinayet çok sevmememe rağmen çok başarılı buldum. biraz yavaş ilerliyor senaryo, aksiyon heyecan sevenlere hitap etmeyebilir. ama mutlaka izlenmeli listemde.

dark

başlığı görüp bir an heyecenlandım, acaba gösterime mi girdi dedim ama daha varmış.
neyse fazla kalmadı.
cidden çok başarılı bir dizi. önce stranger things'e mi benzetmişler diyorsunuz fakat sonra işler değişiyor. şiddetle tavsiye ederim.

umbrella academy

ilk bölümlerinde beklenti yüksek olursa hemen bırakırsınız diziyi. çünkü konu çok güzel ama kötü işlemişler başlarını. 4-5 inci bölümden sonra yavaş yavaş heyecan artıyor. olayları çok güzel yerlere bağlıyorlar.

tabi izlerken şunu da unutmamak lazım; fantastik bir dizi, yani çok da mantık aramamak lazım.
çerezlik izlemeli.