pfizer biontech covid-19 aşısı

independence
pfizer ve biontech tarafindan ortak üretilen covid 19 aşısı. üstelik su anda bilinen en guvenilir ve etkisinin en yuksek oldugu iddia edilen asi.

bugun oldum ben bu aşıdan.

yan etkileri olarak, kol agrisi degil de acisi mevcut. ayni zamanda önce ates ve üşüme yapti, simdi de deli gibi terliyorum. bakalim ne zaman duzelecek bu durum.
independence
bu asiyi olali 3 gun gecti, asi oldugum yerde aci mevcuttu, aci yerini bir miktar agriya birakti. bir baska sikayet belirtisi hic yok simdilik.
independence
Aşı olduktan yaklaşık 4 yahut 5 gün sonra artık koldaki acı ve Ağrı da hepten kayboluyor, başka da hiçbir etki kalmıyor.

Bilim adamlarının dolayısı ile bilimin söylediklerini referans alarak muhakkak bu yahut diğer covid-19 aşılarından herhangi bir tanesini muhakkak yaptırmanızı ısrarla öneriyorum.
independence
az once gittim ikinci dozunu oldum.

öncelikle ozel hastanelerde randevusuz olmuyor ama devlet hastanelerinde biontech icin randevuya gerek yok. kafaniza gore istediginiz saatte gidip olabiliyorsunuz, yeter ki 4 kisi olsun asi olmak isteyen, 5 dakikada olup cikabiliyorsunuz.

ilk etkisi sanki bir duble raki icmisim gibi bir etkisi oldu ilk 20 dakika icerisinde. ayrica sol kolumda ilk aşıdan bugune var olan ağrıyı bir anda söktü attı, bu nasil etkidir bilmiyorum.

ilerleyen saatlerde okuduklarima gore yuksek ates, halsizlik ve titreme bekliyorum ama henuz bir sey yok.

gidin zaman gecirmeden oluverin siz de.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol